Naklejki na samochodach z Japonii

  • Maj 13, 2019

Naklejki na samochodach z Japonii

Widząc samochód sprowadzony z Japonii napewno nie raz zastanwialiście się co oznaczają dane naklejki i emblematy umieszczone na samochodzie. Większość pozwoleń, homologacji oraz historii serwisowej jest umieszczana na samochodzie właśnie za pomocą naklejek lub magnesów. Sprawdźcie co oznaczają poszczególne znaki.

Pojazd klimatyzowany – spotykany na autobusach oraz starszych samochodach z czasów gdy klimatyzacja nie była oczywista.

Dziecko w aucie – Japoński odpowiednik “dziecka w aucie” wygląda najczęściej tak

Samochód przystosowany do chłodnego klimatu – Podczas kupna samochodu w salonie, można było wybrać opcje które klient chciał mieć zainstalowane w samochodzie. Na północy Japonii popularne było przystosowanie samochodu do chłodniejszego klimatu przez dodanie większego akumulatora albo podgrzewanych lusterek czy innego płynu chłodniczego.

Ustawienie zapłonu – Każdy samochód zarejestrowany w Japonii przed 1943 r. musi przechodzić ustawienie zapłonu żeby spełniać ograniczenia emisji spalin. Poniższa naklejka jest potwierdzeniem ,że auto taką korektę przeszło pozytywnie.

Emisja spalin samochodu importowanego – Samochody importowane do Japonii muszą spełniać określone normy emisjii spalin. Poniższe oznakowanie pokazuję, że samochód mieści się w normach emisji. Są dwa typy naklejek, z gwiazdkami i tłumikami.

Japońska naklejka parkingowa – Japońskie przepisy wymagają od posiadaczy samochodów dowodu, że samochód ma swoje miejsce parkingowe, bez tego nie można zarejestrować pojazdu.

Przegląd japoński “Shaken” – Naklejka nazwana “tenken seibi-zumi shiiru “,umieszczona w lewym górnym rogu przedniej szyby przypomina o dacie kolejnego “Shaken” czyli japońskiego przeglądu technicznego.

Samochód wykluczony z ruchu drogowego – Jeśli twoje auto jest zbyt głośne, zbyt niskie albo masz po prostu pecha z policją, na auto otrzymasz taką wlepę.

Wymiana rozrządu – chcecie wiedzieć kiedy wasz JDM miał wymieniany rozrząd ? Szukajcie takich naklejek

Back to top