Nissan Skyline (R32) GTS-4 26 Autech Version

  • Grudzień 10, 2018
Nissan Skyline (R32) GTS-4 26 Autech Version

 

W dzisiejszym wpisie, weźmiemy na warsztat jedno z najciekawszych i jednocześnie najdziwniejszych aut jakie japonia wydała na świat.
Nissan Skyline jest bezsprzecznie ikoną japońskiej motoryzacji. Każdy entuzjasta zna wersje “skaja” od GT przez GT-T po legendarnego GTR’a, niektórzy z was słyszeli o wersji GTR w sedanie. Nie zapominajcie, że Nissan a konkretnie firma Autech (która zajmuje sie przerabianiem nissanów) jest bardzo kreatywna w swoich działaniach.

Jak pewnie wiecie, sercem GTR’a jest jednostka o oznaczeniu RB26DETT wyposażona w dwie turbiny legitymujące się mocą 280 (oficjalnie), jednak dociekliwi właściciele samochodów z tym silnikiem odkryli, że motor miał fabrycznie 330 koni.

Wyżej wymieniona jednostka była sercem napędzającym omawianą wersje, silnik był jednak pozbawiony turbin….tak dobrze czytacie w tym sedanie zagościł wolnossący RB26 produkujący 217 koni i 245 niutonometrów silnik spięto z 4-ro biegowym automatem.

Moc na asfalt była przenoszona przez system AWD ATTESA.

Ten limitowany model (wyprodukowano tylko 191 sztuk) można było zamówić tylko i wyłącznie w kolorze JK0 Yellowish Green Metallic.

Samochód posiadał zmienione zderzaki, błotniki oraz kierownicę z logo Autech, co ciekawe siedzenia pozostały standardowe jednak obszyto je na wzór kubełków z wersji GTR.

Back to top